فواره موزیکال | فواره حرکتی |آبنمای موزیکال | آبنماهارمونیک | ابنما موزیکال پرتابل | ابنما | آبنمای نوشتاری | آبنما موزیکال شیشه ای | نورپردازی آبنما | بنمای خانگی | آبنمای رقصان | ابنما حباب ساز | آبنما ریتمیک | پمپ آبنما | ابنمای دکوراتیو | مه ساز آبنما | بخارساز تزیینی

www.arianeng.ir/fa

کفکش آبنما | آبنمای خانگی | آبنماحبابی | آبنما هارمونیک | آبنمای موزیکال | آبنما ریزشی | آبنما ریسه ای | نازل آبنما | پمپ آبنما خانگی | کفکش خانگی | کفکش DC|ابنما حباب ساز

انواع آبنما

انواع آبنما

آبنما تلفیقی از نور و حرکت یا جهش هماهنگ و برنامه ریزی شده فواره ها است ، در برخی موارد این اتفاق همراه با موسیقی انجام می شود که به آن آبنمای موزیکال می گویند.

آبنما معمولا انواع مختلفی دارد که در این مطلب انواع آن را با هم مورد بررسی قرار می دهیم.

1- آبنمای موزیکال

آبنمای موزیکال معمولا به 2 شیوه  شهری و پرتابل طراحی و ساخته می شود.

  • آبنما موزیکال شهری

آبنما موزیکال شهری معولا با توجه به ابعاد و فضای مورد نیاز برای اجرا بیشتر در استخرها و حوض های بزرگ اجرا می شود، پارک ها و میدان های یزرگ شهر ، باغ تالارها ، سازمان های بزرگ و ادارات بزرگ دولتی و باغ و ویلای شخصی بهترین مکان برای اجرای آبنمای موزیکال می باشد.

این نوع آبنما با توجه به تجهیزات و تکنولوژی پیشرفته آن هزینه بالایی برای کارفرما دارد و برای نگهداری نیز باید حساسیت و هزینه بیشتری صرف کرد.

آبنمای موزیکال برای اجرا نیاز به یک اتاقک با ابعاد معمولا 2*3 نیاز دارد که تجهیزات صوتی ، تابلو برق و سیستم کامپیوتری در آن نگهداری میشود. یک اپراتور آموزش دیده نیز برای کار با تجهیزات و آبنما نیاز است که در زمان اجرای برنامه های مربوط به آبنما باید کارهای مورد نیاز را انجام دهد. 

 در ادامه تصاویری از آبنماهای موزیکال نصب شده توسط مهندسین شرکت آرین را میبینیم.

آبنمای موزیکال آبنمای موزیکال

 

  • آبنما موزیکال پرتابل

این آبنما که شامل یک حوضچه از پیش ساخته شده است ، تمامی تجهیزات آبنما شامل فواره و کفکش را در داخل خود دارد و  با توجه به ابعاد کوچکتر و قابل حمل بودن آن  معمولا در فضاهای کوچک تر مانند مراکز خرید مورد استفاده قرار میگیرد .

 تصاویر زیر مربوط به آبنما موزیکال پرتابل آستان قدس رضوی میباشد:

آبنمای موزیکال پرتابل آبنمای موزیکال پرتابل

 

2- آبنمای هارمونیک

آبمای هارمونیک انواع مختلفی دارد که به صورت شهری و خانگی طراحی میشود. معمولا بسته به میزان فضای موجود آبنمای هارمونیک طراحی ، ساخته و اجرا میشود. در آبنمای هارمونیک انواع فواره ها و نازل ها با توجه به ابعاد حوض یا استخر قابل استفاده است.

در فضاهای باز و بزرگ بیشتر از فواره های بلند زن ، چرخشی ، پرتابی و حرکتی استفاده میشود و در فضاهای کوچکتر و یا سرپوشیده بیشتر از فواره های حجمی ، کلاسیک و ریزشی استفاده میشود.

یرای زیبایی بیشتر در آبنمای هارمونیک از نازل ها به صورت مجموعه ای استفاده میشود به طور مثال مجموعه ای از نازل های کومیت یا نازل های حجمی که با توجه طرح اولیه با نظم و ترتیب مشخصی در کنار یکدیگر قرار میگیرند.

در آبنمای هارمونیک اجرای فواره ها برنامه ریزی و ترتیب مشخصی دارد و توسط برنامه ای که از قبل نوشته و در حافظه دستگاه قرار دارد عمل میکنند.

 

آبنمای ثابت :

آبنمای ثابت معولا در ابعاد کوچکتری از آبنمای هارمونیک ساخته می شود و برای استخرها و حوض های با ابعاد کوچکتر کاربرد دارد. به عنوان مثال یک رینگ یا فواره خطی با ارتفاع ثابت نازل ها بدون تغییر در وضعیت خروجی و ارتفاع آب نازل ها.

آبنمای ثابت به دلیل تجهیزات کمتر در مقایسه با آبنمای ریتمیک برای مکان های با فضای کوچکتر بسیار مناسبتر و کاربردی تر است، و میتوان در لابی هتل ها، مراکز فروش و ... از آن استفاده نمود.

 

آبنمای ثابت بیمارستان واسعی سبزوار

آبنمای ثابت سبزوار آبنمای ثابت سبزوار

 

 آبنمای خانگی :

آبنمای خانگی تنوع  بسیاری دارد که با توجه به نوع یا جنس آن دسته بندی میشوند.

آبنما پرده ای ( پرده آب دیواری ) :

این آبنما ، دارای یک نازل مخصوص که با توجه به ارتفاع و طول کار ساخته می شود. در آبنمای پرده ای ، ریزش آب از بالا به پایین در داخل حوضچه ای که به همین خاطر در زیر کار قرار دارد انجام میشود . ریزش آب به شکل یک ورقه نازک و پیوسته است تا نمایی همانند آبشار را پدید آورد.

برای نورپردازی این آبشار از نوار ال ای دی معمولا در پایین و درون حوضچه آب استفاده می شود. درون حوضچه کفکش و اتصالات آن نیز قرار دارد که با توجه به ابعاد نازل نوع کفکش نیز متفاوت است. نازل آبشار قابلیت نصب به دو روش روکار و توکار را دارد.

آبنمای آبشاری آبنمای آبشاری

 

آبنمای ریسه ای :

آبنمای ریسه ای از  دسته آبنما های دکوراتیو و خانگی است که معمولا در مراکز خرید ،  فروشگاه ها ، محل کار ، منزل و بسیاری از مکان ها که متناسب با این نوع آبنما است نصب می شود.

این آبنما با توجه به فضای مشتری و ابعاد مورد نیاز ساخته و نصب می شود. در آبنمای ریسه ای یا میله ای آب از روی ریسه هایی که در آن تعبیه شده است همچون قطرات باران از بالا به پایین ریزش میکند.

نورپردازی آبنما نیز توسط چراغ های ال ای دی و با رنگ های متفاوت امکانپذیر است. 

آبنمای ریسه ای با توجه به هزینه ساخت و نوع نصب آن یکی از مقرون به صرفه ترین آبنما های دکوراتیو موجود در بازار است که هزینه نگهداری پایینی هم دارد.

این متن در ادامه به روز رسانی میشود...

 

لینک ویدئوی پروژه های شرکت آرین

انواع نازل آبنما

نازل آبنمای پرده آبشار دیواری WA001

نازل آبنمای پرده آبشار دیواری WA001

نازل پرده آب که به آن آبنمای آبشاری نیز گفته میشود نوعی آبشار مصنوعی ست که در ارتفاع خاصی بر روی دیوار نصب میشود. این آبنما با توجه به سایز...

نازل استخری Curtain جنس استیل

نازل استخری Curtain جنس استیل

نازل استخری Curtain جنس استیل این نازل بسیار زیبا که از جنس استیل مرغوب و به شکل حلزونی ساخته شده است مناسب برای استفاده در لبه استخرهای روباز و بسته است. نازل...

نازل لامینار

نازل لامینار

نازل لامینار  آب خروجی فواره لامینار به صورت شیشه ای کاملا پیوسته و بلوری می باشد.  این فواره مناسب برای داخل ساختمان می باشد. 

نازل خورشیدی

نازل خورشیدی

نازل خورشیدی فواره خورشیدی یا فواره قاصدک   جنس این فواره از برنج می باشد.   به منظور مشاهده توضیحات بیشتر و قیمت محصول لطفا اینجا کلیک کنید.

نازل جت هواخور

نازل جت هواخور

نازل جت هواخور نازل جت هواخور را می توان در گروه فواره های پرتابی و حجمی آورد.   برای خرید و اطلاع از قیمت لطفا به فروشگاه اینترنتی ما به آدرس www.Shop.arianeng.ir (http://www.shop.arianeng.ir/) مراجعه نمایید...

فواره جت ( نازل جت )

فواره جت ( نازل جت )

فواره جت ( نازل جت )   جنس فواره جت از نوع برنج و یا استیل می باشد.  نازل جت به صورتی طراحی شده که قادر است آب را تا ارتفاع زیاد پرتاب...

نازل برگی

نازل برگی

نازل برگی فواره برگی از جنس برنج می باشد. آب خروجی نازل برگی به صورت پیوسته و پهن می باشد. این فواره مناسب برای آبنمای خانگی و آب نمای شهری می باشد.   خرید آنلاین و...

نازل قلزن

نازل قلزن

 نازل قلزن  انواع نازل قلزن در سایزهای مختلف  جنس فواره قلزن از نوع برنج می باشد.   مشاهده ویژگیهای محصول و خرید آنلاین

نازل طبقاتی

نازل طبقاتی

نازل طبقاتی فواره های طبقاتی به صورت کامل برنجی و یا ترکیب برنج و آلومنیوم می باشد. دارای یک ورودی به شکل گلدان می باشد که برروی آن تعدادی نازل با ابعاد...

نازل پنجه ای یا نازل انگشتی

نازل پنجه ای یا نازل انگشتی

نازل پنجه ای یا نازل انگشتی  نازل پنجه ای یا نازل انگشتی  در سایز و ابعاد مختلف مناسب برای آبنمای شهری و آبنمای خانگی  دارای مدل آلومنیومی با رنگ کوره ای و مدل برنجی...

نازل کاسکد (کاسکت)

نازل کاسکد (کاسکت)

 نازل کاسکد (کاسکت)  نازل کاسکت(کاسکد) در سایز و ابعاد مختلف  مناسب برای آبنمای شهری و آبنمای خانگی  دارای مدل آلومنیومی با رنگ کوره ای و مدل برنجی آبکاری شده.  

نازل کومیت یا نازل دور استخر

نازل کومیت یا نازل دور استخر

 نازل کومیت یا نازل دور استخر نازل کومیت یا نازل دور استخر در سایز و ابعاد مختلف  دارای مدل های کوتاه زن و بلندزن  دارای خروجی 4 تا 12 میلی متر این فواره ازجنس...

آمار بازدید


امروز5
دیروز30
این هفته70
این ماه756
مجموع144935

آی پی بازدیدکنندگان : 44.223.39.67
Unknown ? Unknown Thu 30 May 2024 09:46
شما اینجا هستید: Home صفحه نخست محصولات فواره آماده انواع آبنما